O nas

Elżbieta Kluska-Łabuz i Piotr M. Łabuz

Jesteśmy małżeństwem psychologów, pozytywnie zakręconych na punkcie praktycznego wykorzystywania psychologii w życiu codziennym. Staramy się „po ludzku” opowiadać i opisywać, jak duże znaczenie dla jakości życia ma psychologia.

Specjalizujemy się w psychologii osób 35+ (będących w okresie tzw. środka życia). Znajdziesz więc tu rozwiązania psychologiczne dedykowane tej konkretnej grupie osób.

Zawsze zaczynamy od siebie. Zatem wszytko, czego się dowiadujesz na naszej stronie, zostało przez nas przedyskutowane, przepracowane, przeanalizowane i w miarę możliwości wdrożone w życie. Śmiało możemy powiedzieć, że dzięki temu nasze życie na tym zyskuje i jest po prostu fajne, spełnione i wypełnione dobrą energią.

Wierzymy, że każdy może się zmieniać i doskonalić, jeśli podejmie w tym kierunku świadome działania. Chcemy w tym procesie pomagać, pokazując jak mądrze wykorzystywać wiedzę psychologiczną. Dlatego przekładamy doniesienia naukowe z psychologii na praktyczne strategie, abyś i Ty mógł/mogła zacząć wpływać na siebie i swoje dorosłe życie sprawiając, że stanie się bardziej szczęśliwe, dobre, wartościowe, zdrowe i pełne. A do tego, byś nauczył/a się nowego podejścia do stresu, dzięki któremu stres będzie Cię wsperał w działaniach, a nie sabotował je.

Ważne jest dla nas, by wiedza ta docierała do jak największego grona osób 35+ i by każdy kto zechce mógł z niej korzystać w praktyce. Dokładamy więc największych starań oraz… zaangażowanie, rzetelność, prostotę i humor, by płynący od nas przekaz był dla Ciebie nie tylko źródłem wiedzy, ale również ciekawym i przyjemnym doświadczeniem, z którym zechcesz się dzielić, udostępniając nasze materiały innym.

Prywatnie, jesteśmy spełnionymi rodzicami Marcelinki. Mieszkamy na wybrzeżu i uwielbiamy wspólne spacery wzdłuż morza, sporty wodne oraz relaks przy szumie morza. Marzymy o rodzinnym rejsie dookoła świata i podejmujemy aktywnie kroki, by to marzenie zrealizować.

dr Elzbieta Kluska-Łabuz

Jestem psychologiem. Łączę pracę naukowo-badawczą z praktyką. Jestem związana z Uniwersytetem SWPS, gdzie uzyskałam tytuł doktora nauk społecznych w zakresie psychologii.

Aktualnie jestem wykładowcą na Uniwersytecie SWPS w Wydziale Zamiejscowym w Sopocie.

Dodatkowo, jestem interwentem kryzysowym, coachem kryzysowym, trenerem specjalizującym się w tematyce stresu i kryzysu oraz przedsiębiorcą.

Współtworzę marki Coaching Kryzysowy™, Be!Stresly™, Pozytywna Psychologia Stresu™. Jestem właścicielką firmy NewInsight.

Stworzyłam swój autorski kurs STRES 4S™ w którym w sposób kompleksowy pokazuję jak zmienić podejście do stresu a tym samym zacząć sobie z nim radzić i wykorzystywać go jako wsparcie w trudnych sytuacjach. 

Prowadzę liczne szkolenia, warsztaty, seminaria, webinary oraz kursy on-line, w których do tej pory wzięło udział około 4 tyś osób. 

Spełniam się również w działalności naukowo-badawczej. Zależy mi bowiem, by opierać swoje kursy na twardych badaniach naukowych.

Jestem autorką rozprawy doktorskiej pt. „Pozytywne aspekty przełomu połowy życia – psychologiczne uwarunkowania rozwoju osobowości w wieku średnim” oraz współautorem Kwestionariusza do badania Przełomu Połowy Życia.

Moje zainteresowania badawcze koncentrują się wokół psychologii człowieka dorosłego, zagadnieniach z zakresu radzenia sobie ze stresem oraz samoregulacją i dobrostanem psychologicznym.

Więcej o mnie na: www.elzbietakluska.pl/o-mnie/

Piotr M. Łabuz

Moją pasją jest psychologia (przede wszystkim w jej praktycznym wymiarze). Pasję tę realizowałem i realizuję  – w szczególności – w pracy z ludźmi jako coach, szkoleniowiec oraz trener mentalny.

Jestem absolwentem SWPS, gdzie w ramach studiów na wydziale psychologii ukończyłem m.in. specjalizację interwencja kryzysowa (w tym zakresie ukończyłem także studia podyplomowe).

Sfera moich naukowych zainteresowań to przede wszystkim pozytywna psychologia życia człowieka dorosłego (jestem współautorem Kwestionariusza Przełomu Połowy Życia) oraz psychologia inwestowania. 

Jestem współtwórcą marek Coaching Kryzysowy™, Be!Stresly™ oraz Pozytywna Psychologia Stresu™.

Przez kilka lat jako coach (ponad 1000 godzin praktyki), łączyłem wiedzę i doświadczenie psychologa i interwenta kryzysowego z ponad 30 letnią praktyką w prowadzeniu biznesu.

Od ponad 30 lat prowadzę szkolenia w zakresie:

  • głębokiej zmiany osobistej,
  • psychologii sukcesu i psychologii szczęścia
  • psychologii inwestownaia / tradingu

Jako wykładowca, przez wiele lat prowadziłem zajęcia na studiach podyplomowych „Interwencja kryzysowa” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Obecnie zajmuję się przede wszystkim pracą nad modelem zrównoważonego i szczęśliwego życia Well-Life™, marketingiem społecznościowym oraz aktywnością na rynkach finansowych.

Sfera moich pozapsychologicznych zainteresowań to przede wszystkim żeglarstwo i nurkowanie.